„Дрим-тимот“ на Македонија од 2000 година: Борко, Лазаров, Мојсовски..(ФОТО)

Во изборот земени се во предвид влијанието во играта, нивото, годините и успесите на националниот тим.

Данскиот ракометар Расмус Бојсен, активен играч на Елверум, го сподели неговиот „дрим-тимот“ на Македонија од 2000 година.

Во изборот земени се во предвид влијанието во играта, нивото, годините и успесите на националниот тим.

На голманската позиција е Борко Ристовски, како крила Стевче Алушевски и Гоце Георгиевски, пивот е Стојанче Стоилов.

Најдобри бекови се Филип Миркуловски, Кирил Лазаров и Наумче Мојсовски, а како столб во одбраната е Ацо Јоновски. Селектор е Звонко Шундовски.

Македонија токму со Шундовски на селекторската клупа го имаше има најдобриот пласман на едно Европско првенство освојувајќи го петтото место.

Прочитајте и...  Големи промени: Лигата на шампионите ќе се игра со 36 екипи!?

Поврзани вести

Ѓоковиќ нема да игра на Мастерс турнирот во Париз!

Слободен печат

ВИДЕО: Барса пукна „петарда“, Решфорд им пресуди на париските „светци“!

Слободен печат

Кастратовиќ: Имавме проблеми во одбраната, загубивме многу топки!

Слободен печат

ВИДЕО: Го нема Роналдо, тука е Мората – големо изненадување во Русија!

Слободен печат

Лига Европа: Металург поразен на гостувањето во Франција

Слободен печат

Најплатениот играч на Арсенал не е регистриран ни за Премиер лигата!

Слободен печат

Остави Коментар