Дрејк сними нов спот во изолација: Маска, ракавици и празни улици во Торонто (ВИДЕО)

Ракавици, маски и нови dance moves по дома – Дрејк ни покажа на сите што значи изолација.

Спотот за новиот сингл, „Toosie slide“, почнува со погледот кон празните улици на Торонто, а потоа не води во неговиот дом, каде тој игра сам, а се завршува со огномет над кровот.

Ова не е првпат Дрејк да има улога на човек кој поставува трендови, кога е кореографијата во прашање, а овојпат таа првпат се појави на ТикТок, дури и пред раперот да ја најави нумерата на Инстаграм.

„Toosie slide“ е уште едно од изданијата со кои Дрејк изненади годинава, покрај нумерите „When to say when“ и „Chicago freestyle“.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 25 мај: Не дозволувајте никој да ги потценува вашите ставови

Прочитај повеќе

Карлеуша во свој стил повторно ги помести границите: На бината слета со хеликоптер, а гостинки ѝ беа девојките од „Хурикејн“ (ФОТО)

Слободен печат

Дали последната Штафета на младоста го навести распадот на Југославија? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Дневен хороскоп за 25 мај: Не дозволувајте никој да ги потценува вашите ставови

Слободен печат

Ана Николиќ на ќерката ѝ купи играчка од 200 евра, но таа заврши во други раце! (ФОТО)

Васко Спасоски

Филип и Симона се македонските Блејк Шелтон и Гвен Стефани (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ќе ослабнете ли побргу со пилатес или со аеробик? Постојат разлики во ефикасноста на овие вежби за дефинирање на телото

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Манекенката Зара била во авионот кој се сруши во Пакистан: Сите се молат да е помеѓу двајцата преживеани! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пет работи кои мажот ги забележува прво кај жената

Слободен печат

Наоми Кемпбел за 50-от роденден позира гола во метро – годините не ѝ можат ништо! (ФОТО) (+16)

Васко Спасоски

Здружението „Тиииит!Инк“ објави повик за уметници, илустратор(к)и и дизајнер(к)и

Слободен печат

Во песната „Тек је 12 сати“ некој кажува „печена штрудла“: Слушнете и уверете се дали е така! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Пет причини зошто мажите го обожаваат женскиот оргазам!

Васко Спасоски