Дречливо и премногу тесно! Сите зборуваат за деколтето на Мишел Обама (ФОТО)

Мишел Обама (55) е запаметена како една од првите дами со истанчен стил, па внимание привлекува и сега кога повеќе не е во Белата куќа. Мишел на „American Portrait Gala“ вечерта дошла за да ја поддржи работата на својот пријател Лин Мануел Миранда, а за таа прилика блескала во фустан дизајниран само за неа.

Поранешната прва дама носела силно жолт фустан, а горниот дел е кроен во стил на корсет. Додатно е украсена со сребрени детали со што и дало посебна доза гламур и луксуз. Со деталите ги вметнала и модните додатоци како што се сребрените обетки.

 

View this post on Instagram

 

So proud to present my friend Lin-Manuel Miranda with the Portrait of a Nation Prize at the National Portrait Gallery. I first met Lin more than a decade ago, when he came to the White House to perform the opening number from what he described as a “concept album.” And, as we all know, his little concept, Hamilton, became a global phenomenon. But what I love most is that he believes it’s his duty to lift up those around him, especially the next generation. It’s why he’s created a Hamilton curriculum for schools, made sure kids from all over can see his shows, and raised millions of dollars for Puerto Rico after Hurricane Maria. And it’s why he is working so hard to make sure folks are voting in every election and using that freedom that so many fought so hard for. He’s someone who has, in melody and rhyme and connection, painted as honest a portrait of our country as I’ve ever seen. Love this guy. ……. Stylist @meredithkoop Hair @yenedamtew Makeup @carlraymua

A post shared by Michelle Obama (@michelleobama) on

Во ваков смело издание не сме навикнати да ја гледаме Мишел, па за тоа нејзиниот гламурозен стајлинг предизвика бурни реакции.

 

View this post on Instagram

 

❤️ @barackobama

A post shared by Michelle Obama (@michelleobama) on

По тој повод се огласи и дизајнерот на фамозниот жолт фустан.

Прочитајте и...  Облечете се женствено како Џеки Кенеди: Ваквиот стил никогаш не излегува од мода! (ФОТО)

– Инспирацијата за кројот на фустанот најпрво дојде од ноќницата за спиење и подсукњата, која често се наоѓаат под свечените креации, но прво на ум ја имавме оваа боја. Беше чест да се работи посебна линија само за неа – рекол дизајнерот Данијел Росбери.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат