Драматично спасување на кејот кај МКЦ, извлечен скопјанец кој паднал во Вардар

Фото: Слободен печат

Вчера во 15,18 часот во СВР Скопје било пријавено дека на потегот помеѓу МРТ и Железничкиот мост од водите на реката Вардар во Скопје бил изваден К.В. (55) од Скопје кој бил во контактибилна состојба и истиот е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза” за укажување на лекарска помош.

Се работи на расчистување на случајот.

Видео на денот