Драматична битка на нилски коњ и пет лавови (ВИДЕО) – Слободен печат
ЗабаваМагазин

Драматична битка на нилски коњ и пет лавови (ВИДЕО)

Лавовите скокнале на нилскиот коњ мислејќи дека е лесен плен бидејќи веќе бил повреден.

Снимката ја направил чуварот на паркот во Јужна Африка, Даниел Бејли. Рекол дека никогаш не видел нешто слично.

Лавовите скокнале на нилскиот коњ мислејќи дека е лесен плен бидејќи веќе бил повреден, но како што се гледа на снимката, се излажале.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close