Драма во воздухот, гром удрил во авионот со фудбалерите на Херта

Фудбалерите на Херта во неделата остварија убедлива победа од 0:4 на гостувањето во Келн, но на враќањето за Берлин се молеа за сопствените животи. Имено, ненадејно удри гром во авионот во кој се наоѓаа фудбалерите и стручниот штаб на Херта, но за среќа, без последици.

– Се слушна силен вресок. Големо светло оддеднаш блесна и сите го видовме. Мило ми е што безбедно слетавме бидејќи никогаш досега не сум доживеал вакво нешто. На сите ни влезе страв во коските. За среќа, двајцата пилоти безбедно не однесоа до Берлин – изјави за „Билд“, спортскиот директор на Херта, Михаел Прец.

Прочитајте и...  Официјално закажани првите мечеви, повторно Премиер лига од 17 јуни!

Прочитај повеќе

Андонова потпиша нов договор со Леванте

Слободен печат

Милосављев до Периќ: Најдобриот голмански тренер, ментор и животен учител!

Слободен печат

Официјално закажани првите мечеви, повторно Премиер лига од 17 јуни!

Слободен печат

Човекот кој го „пензионираше“ Тајсон, сега работи како шумар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Георгиев: Вардар е како Левски и ЦСКА

Слободен печат

Кој ќе биде шампион: Предвидете ги резултатите до крајот на сезоната во „Ла Лига“!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вождовац се шегува со македонските клубови на Твитер (ФОТО)

Слободен печат

И Кристијано Роналдо во „клубот“ на милијардери

Слободен печат

Чудна атмосфера во еден од најубавите европски стадиони! (ВИДЕО)

Слободен печат

После Барса, Гризман знае каде сака да ја заврши кариерата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат