ДРАМА ВО ОСЛО: Украл амбулантно возило и прегазил неколку пешаци

Неколку лица се здобиле со повреди, кога неименуван човек го украл возилото на итната помош и прегазил неколку пешаци на улица во Осло, јавуваат тамошните медиуми.

Еден осомничен за случајот бил уапсен, потврдила полицијата за медиумите.

Полицијата исто така потврдила и дека украденото возило сега е под нивна контрола, како и тоа дека нејзини припадници пукале за да го запрат вооружениот маж кој возел.

Сооопштено е дека осомничениот не е сериозно повреден.

Полицијата поставила безбедносен кордон околу подрачјето во кое се случил инцидентот. Нема информации дали инцидентот се води како намерен напад.

Прочитајте и...  СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со вистината за „Рекет“ кој тие го монтирале

Прочитај повеќе

Кери Лам: Законот за Хонгконг не е толку црн како што изгледа

Слободен печат

Сè погласна европска поддршка за коалицијата предводена од СДСМ

Студија: Шпанија е далеку од колективен имунитет

Слободен печат

Ибрахим: Со рушењето на груевизмот, почна нормализацијата на државата и еднакви права за сите етнички заедници

Слободен печат

Вооружениот маж што упадна во резиденцијата на Трудо се соочува со 22 обвиненија

Слободен печат

САД укинуваат визи за студенти кои учат на далечина

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Евакуација на 1,3 милиони луѓе поради обилни дождови во Јапонија

Слободен печат

Земјотрес од 6,6 степени во Индонезија

Слободен печат

Нов Зеланд ограничува места на меѓународни летови

Слободен печат

Партиите имаат уште 6 дена да ги претстават изборните понуди пред граѓаните

Слободен печат

Северна Кореја: Не планираме нов самит со САД, Сеул шири гласини

Слободен печат

Поголем број на оздравени од заболени лица, загриженост за нови случаи од Ковид-19 во регионот

Слободен печат