Драма во обложувачница во Драчево: се степале двајца, настрадала вработената

Синоќа во 20,50 часот во СВР Скопје, вработена во спортска обложувалница во скопската населба Драчево пријавила дека по претходна расправија меѓу двајца муштерии, едниот од нив го скршил стаклениот шалтер во обложувалницата.

Притоа, тој ја повредил вработената во обложувалницата, по што двајцата избегале.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот