ДРАМА ВО КАБУЛ: Силна експлозија кај американската амбасада на годишнината од терористичките напади во САД (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

ДРАМА ВО КАБУЛ: Силна експлозија кај американската амбасада на годишнината од терористичките напади во САД (ВИДЕО)

Неименуван функционер на амбасадата потврдил дека се случила експлозија не наведувајќи други детали.

Силна експлозија одекнала во Кабул во близина на американската амбасада во Авганистан.

Експлозијата се случила неколку часа по полноќ по локално време, на денот на одбележувањето на годишнината од терористичките напади на 11. септември 2001 година во САД.

Неименуван функционер на амбасадата потврдил дека се случила експлозија не наведувајќи други детали.

Ова е првата голема експлозија во Кабул откако американскиот претседател Доналд Трамп пред неколку дена одеднаш ги прекина американските мировни преговори со талибанските бунтовници во Авганистан.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close