ДРАМА ВО КАБУЛ: Силна експлозија кај американската амбасада на годишнината од терористичките напади во САД (ВИДЕО) - Слободен печат

ДРАМА ВО КАБУЛ: Силна експлозија кај американската амбасада на годишнината од терористичките напади во САД (ВИДЕО)

Силна експлозија одекнала во Кабул во близина на американската амбасада во Авганистан.

Експлозијата се случила неколку часа по полноќ по локално време, на денот на одбележувањето на годишнината од терористичките напади на 11. септември 2001 година во САД.

Неименуван функционер на амбасадата потврдил дека се случила експлозија не наведувајќи други детали.

Ова е првата голема експлозија во Кабул откако американскиот претседател Доналд Трамп пред неколку дена одеднаш ги прекина американските мировни преговори со талибанските бунтовници во Авганистан.

Прочитајте и...  Брисел ги поздрави одлуките на македонскиот Парламент, сега на ред е ЕУ

Прочитај повеќе

Хрватска и Австрија ќе донираат по еден милион, Грција 2,5 милони евра

Слободен печат

Десет клиники во Москва добиле анонимни дојави за бомби

Слободен печат

Пристапот до финансирање од буџетот на ЕУ ќе биде условен

Слободен печат

Фон дер Лајен-Спасовски: Исполнети високите очекувања што ги постави Европската комисија

Слободен печат

Спасовски: Солидарноста беше и останува ѕвезда водилка

Слободен печат

Додик: Гудбај БиХ, велком РС-егзит

Слободен печат

Остави Коментар

3 + тринаесет =

Прочитај повеќе

(ГАЛЕРИЈА) Стотици луѓе на маршот „Чекориме за правда“, повикаа за правни разрешници и крај на криминалот

Слободен печат

(ВИДЕО)Заев: Нашиот народ е желен за правда, сега на ред е Европската Унија

Слободен печат

Мираковска: Повеќе од седум години имаме систем во кој јавното обвинителство не може да си ја заврши својата работа

Слободен печат

(Видео) Толпата која маршира за правда пристигна пред комплекс судови

Слободен печат

Ангеловска: Ако енергијата за политичко поентирање се трошеше на работа, многу побрзо ќе се развиваме

Слободен печат

Судиите и обвинителите, членовите на Судскиот совет и Советот на јавни обвинители се сега на потег

Слободен печат