ДРАМА ВО БЕЛГРАД: Ова е обвинетиот кој за време на судењето си го исекол вратот (ФОТО)

За време на судењето во Специјалниот суд во Белград, обвинетиот Зоран Јеличиќ си го исекол вратот пред сите во судницата.

Јеличиќ се пријавил за збор, излегол на судската говорница и со зборовите: „Сега ќе се убијам пред сите“ од џебот извадил остар предмет и си го пресекол вратот, а успеал да пресече и вена.

Стражата брзо реагирала и со тоа го спасила Јеличиќ од потешки повреди, кој како што дознава Курир.рс има површински рани, кои не се опасни по живот.

Фото: Фејсбук

Драмата во судницата настанала така што Јеличиќ побарал изземање од Судскиот совет и навел дека има 7 причини за тоа. Тој успеал да наведе четири, но судијата го вратила во боксот за обвинети. Меѓутоа тој повторно се јавил за збор и кога судијата Светлана Алексиќ дозволила тој повторно да излезе на говорницата, тој кажал бидејќи не му е дозволено да рече тоа што сака, ќе се убие.

Прочитајте и...  Пакистанскиот министер за надворешни работи позитивен на коронавирус

Настанал хаос во судницата, веднаш скокнала стражата, но и лекарите на Брзата помош кои дежураат во зградата.

Прочитај повеќе

Хоти ги замоли пратениците во косовското Собрание да гласаат за измените на буџетот

Слободен печат

Заев од Кавадарци: Секоја година ќе ги зголемуваме платите на здравствените работници и соработници до 10 отсто

Слободен печат

РЕКОРДЕН БРОЈ ЗАБОЛЕНИ: Флорида потврди 11.458 новозаразени со коронавирусот

Слободен печат

Николоски: Референдумска излезност на 15 јули за обнова на Македонија

Слободен печат

Прва жртва од коронавирус во Малешевијата

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Стапија во сила новите уставни амандмани во Русија

Слободен печат

Четворица новозаразени од коронавирусот во Кичево

Слободен печат

Богојески од Крушево: Очекувам сите крушевчани без разлика на нивната политичка припадност да гласаат за Македонски концепт

Слободен печат

Автомобил влетал во група демонстранти на автопат кај Сиетл, две жени повредени (ВИДЕО)

Слободен печат

Јанушев од Петровец: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги зголеми платите за 25 отсто, пензиите за 20, а ќе ја намали невработеноста под 10 отсто

Слободен печат

Земјотрес од 5,5 степени го погоди Таџикистан

Слободен печат