7 C
Скопје

Драма во банка во Сараево: Полицаец пукал во самоодбрана

Денес во филијала на НЛБ банка која се наоѓа во центарот на Сараево се случил инцидент, полицаецот кој интервенирал бил нападнат. Тој во самоодбрана го ранил напаѓачот.

Според информации од полицијата на сараевскиот кантон драмата се случила денес нешто пред 15 часот.

– Вистина е, вработените во НЛБ банката побараа полициска интервенција по инцидентот. Полицаецот употребил огнено оружје за да се одбрани и пукал во напаѓачот, кој потоа бил однесен за да добие лекарска помош – потврди Мирза Хаџиабдиќ, портпарол на Министерството за внатрешни работи на кантонот Сараево.

Сараевската полиција е на местото на инцидентот, а повеќе информации ќе бидат познати по завршувањето на истрагата.

Прочитајте и...  Армијата и полицијата на Мјанмар преку ТикТок се заканува на демонстрантите

Поврзани вести

Која е нишката што ја поврзува Македонија со кланот „Америка“

Слободен печат

Милета Миљаниќ, ака Мајк падна во Њујорк: Агентите на ФБИ му ставија лисици на рацете на водачот на кланот „Америка“

Слободен печат

Хелен Мирен ќе ја напише светската порака по повод Светскиот ден на театарот

Слободен печат

Вашингтон со критика до Пекинг заради наметнување на изборниот закон во Хонгконг

Слободен печат

ВИДЕО I Еден мигрант загина, а неколку се повредени во експлозија во минско поле во близина на Плитвице

Слободен печат

Захарова: Русија конструктивно ќе одговори на позитивните сигнали од САД

Слободен печат

Остави Коментар