ДРАМА ВО АМСТЕРДАМ: Лукас Мура во последната секунда го однесе Тотенхем во финале!

Тотенхем е вториот финалист во Лигата на шампионите оваа година.

Ќе гледаме англиско финале во ЛШ, откако Тотенхем во еден неверојатен реванш го победи Ајакс во Амстердам со 3:2, преку хет-трикот на Бразилецот Лукас Мура.

Ајакс во Лондон победи со 1:0, а на свој терен на полувреме имаше и 2:0 предност преку головите на Де Лихт и Зијех.

Сепак во продолжение, Тотенхем вршеше голем пресинг и во последните секунди од мечот стигна до големата победа.

Херој на мечот беше Лукас Мура кој со три гола го запечати влезот на Петлите во големото финале.

Прочитајте и...  Шоуто на прес конференцијата му направи проблем на Конте, Интер му подготви замена

Прочитај повеќе

Една контрола помалку за вардарци, откажан турнирот во Кањижа

Слободен печат

Грег Попович повторно дели лекции против расизмот во САД

Слободен печат

Англичаните воведоа ново правило: Кој кашла кон противникот добива црвен картон

Слободен печат

Јунајтед доби седум дена да одлучи дали ќе го купи Санчо

Слободен печат

Перез смисли нов план за „кралска“ доминација, во наредните две години пристигнуваат четворица „галактикоси“,

Слободен печат

Дали е реално, Конте сам си мести отказ за да седне на клупата на друг италијански тим

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Адеми во тимот на сезоната во Хрватска

Слободен печат

Дали ова е местенка на годината, погледнете како изгледаше натпреварот од австриската втора лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Слободен печат

Кошаркарот кој не клечеше при интонирање на химната доживеа тешка повреда (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна игра на Вестбрук во дербито со Милвоки и Јанис (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев и Џенова и во наредната сезона ќе играат во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат