ДРАМА НА АЛЈАСКА: Авион со пливачи се лизна од пистата! (ФОТО)

Патнички авион со 38 патници вклучувајќи членови на средношколски пливачки тим, се лизна од пистата во обидот да слета на аеродромот во градот Уналаска, Алјаска, во близина на Беринговото Море.

Неколку лица биле пренесени со брза помош, а службеник од училиштето изјавил дека членовите на тимот за пливање се добро и по инцидентот заминале да јадат пица.

Според АП, инцидентот се случил во четвртокот околу 5 часот наутро по локално време на Алеутските острови.

Прочитајте и...  Асистираше за светско злато, а сега на 29 години нема клуб!

Шефот на националниот одбор за безбедност на Алјаска, Клит Џонсон, нема информација дали има настрадани.

Според портпаролот на Федералната управа за авијација, Ален Кенисер, локалните власти пријавиле дека во авионот дека покрај патниците, имало и тројца членови на екипажот.

Прочитај повеќе

Јокиќ го победи коронавирусот и почна со тренинзи во Орландо (ВИДЕО)

Слободен печат

ПСЖ најде начин да го убеди Мбапе да остане, цехот ќе го плати Нејмар

Слободен печат

Гвардиола и Сити и ја крадат најголемата желба на Барселона

Слободен печат

Нова лудорија на Марадона, со ѕвер од 200.000 евра влезе на фудбалски терен (ВИДЕО)

Слободен печат

Михајловиќ и Гатузо, фотографија која ја воодушени Италија

Слободен печат

Серхио Рамос ги збудале жените, има подобро тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПАДНА ДОГОВОР: Челси уште сега е победник на преодниот рок, Хаверц доаѓа на „Стемфорд бриџ“

Слободен печат

Откако ја победи УЕФА, Гвардиола влезе во војна на зборови и о првиот човек на Ла Лига

Слободен печат

Сега и Кувајтските петро-долари влегуваат во фудбалот, на мета италијански гигант

Слободен печат

Шпанците тврдат дека Ѓоковиќ се подготвува за настап на УС Опен

Слободен печат

По исфрлањето од ноќен клуб Халанд се врати на „работата“ на нива

Слободен печат

Мекгрегор за роденеден си се почести со часовник вреден половина милион долари (ФОТО)

Слободен печат