Драган Ѓилас: Само бојкот на изборите е спас за Србија! – Слободен печат
Слободна ТВ

Драган Ѓилас: Само бојкот на изборите е спас за Србија!

Во Србија владее страв под власта на Вучиќ кој го плаши народот со „македонско сценарио“и од Србија направи длабоко поделена земја.невно го дели српскиот народ со наврди за опозиционерите и со

Драган Ѓилас лидерот на опозициското движење „Сојуз за Србија“,во ексклузивното интервју за Слободен печат вели дека единствен начин за спас од како што вели „лудилото“ во Србија под Вучиќ, е да се бојкотираат изборите наредната година и да се остави тој сам да владее без опозиција. Александар Вучиќ владее со страв и уцена врз гласачите и со медиумите кои се под негова контрола.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close