Дождот предизвика хаос во Скопје: Драчево под вода (ВИДЕО)

Попладнево, како што беше најавено и од претходно, Скопје го зафати кратко, но силно невреме со обилни врнежи од дожд, проследени со грмотевици.

Невремето и големите врнежи предизвикаа вистински неред во повеќе делови од главниот град а најмногу во Драчево, каде улиците се целосно поплавени, а сообраќајот отежнат.

На социјалните мрежи набргу беа објавени и видеа од дождот кој ги поплави улиците:

Поплавени улиците во Драчево по врнежите

Поплавени улиците во Драчево по врнежите

Publiée par Press24.mk sur Lundi 24 juin 2019

Река вода по улиците во Драчево

Река вода по улиците во Драчево

Publiée par Press24.mk sur Lundi 24 juin 2019

Прочитајте и...  Шпанија ги отвара границите за туристи на 1 јули

Прочитај повеќе

Болсонаро по стапките на Трамп: Претседателот се закани дека Бразил ќе ја напушти СЗО

Слободен печат

Одржана втората комеморација во Редфорд, родниот крај на Џорџ Флојд

Слободен печат

Неофашистите предизвикаа нереди во Рим, фрлаа шишиња и петарди по новинарски екипи (ВИДЕО)

Слободен печат

Антонов: Потполна глупост е дека Москва им помага на провокаторите на протестите во САД

Слободен печат

Судири меѓу полицијата и демонстрантите во близина на Даунинг стрит: Полицаец падна од коњот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ангеловска: Стапката на невработеност во првото тримесечје од 2020 изнесува 16,2 отсто и е историски најниска

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Истражување: Повеќе од 70 отсто заразени не го пренесувале коронавирусот, тој се ширел на собири во затворен простор

Слободен печат

Партијата на Меркел се противи на одлуката на Трамп за повлекување на 9.500 војници

Слободен печат

Пазарните инспектори поднеле девет пријави за непочитување на протоколите за работа на угостителските објекти

Слободен печат

Ново жариште на коронавирусот во Иран: Бројот на заразени зголемен заради една свадба

Слободен печат

Бројот на заразени од коронавирус во светот расте пребрзо: Дневно по 100.000 нови случаи

Слободен печат

Помпео: Кина на одвратен начин ја злоупотребува смртта на Џорџ Флојд

Слободен печат