Дождот како секогаш го блокираше Скопје! – Слободен печат
ВестиСкопјеФото на денот

Дождот како секогаш го блокираше Скопје!

Утрово скопјани имаа големи проблеми да дојдат до своите работни места, па кај нив можеше да се забележи нервозата.

Обилниот дожд кој го зафати главниот град, како и секогаш го блокираше сообраќајот на скопските улици.

Утрово скопјани имаа големи проблеми да дојдат до своите работни места, па кај нив можеше да се забележи нервозата.

Нашиот фотограф исто така забележа и неколку интересни моменти. Група на туристи од Кина на која дождот на им беше пречка да го разгледаат главниот град, како и дека ластовичките се вратија во Скопје.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close