Дождот ја намали загаденоста - Слободен печат

Дождот ја намали загаденоста

Воздухот во Македонија денеска е почист, што се сведе на дождовите што ја зафатија државата.

Границата е надмината кај скопскиот Ректорат, каде присуството на ПМ10 честички е 61 µg/m3, во Миладиновци е 50 µg/m3, а блиску до границата е и во општината Центар и Тетово.

Прочитај повеќе

Грција се претвори во транзитна станица и место за расчистување на сметките на балканските криминалци

Слободен печат

Јапонија се подготвува за воведување на 6Г мрежа

Слободен печат

Шилегов денеска ќе го разреши директорот на Дрисла

Слободен печат

Спасовски: Ние сме модел за успешно и функционално општество еднакво за сите

Слободен печат

Хоспитализирани четири лица со компликации од грип, од кои едно во тешка состојба

МИА Агенција

„Меѓаши” бара политичките партии во предизборните програмите да вградат мерки за подобрување на правата на децата

Слободен печат

Остави Коментар

thirteen + seventeen =

Прочитај повеќе

Астрономски трошоци: Даваат 3,5 милиони долари за два дена во Давос

Слободен печат

Станбените, потрошувачките и автомобилските кредити бележат раст

Слободен печат

Димитров-Борисов: Бугарија поддржува отворање преговори на Северна Македонија со ЕУ

Слободен печат

Цивили вооружени како војници парадираа низ Ричмонд: „Ова се одговорни, чистокрвни Американци“(ФОТО)

Слободен печат

Со измени на Законот ќе се реши проблемот на локалното население со концесиите за експлоатација на минерални суровини

МИА

Санчез во февруари ќе разговара со каталонскиот премиер Тора за идниот статус на Каталонија

Слободен печат