Дожд, град и грмежи – Какво време нѐ очекува во наредните денови? – Слободен печат
ВестиМакедонија

Дожд, град и грмежи – Какво време нѐ очекува во наредните денови?

Во Скопје ќе биде облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Утринската температура во Скопје ќе достигне до 13 степени, а дневната температура до 20 степени.

Времето во земјава денеска ќе биде облачно и нестабилно со врнежи од дожд, на места обилни, локално и во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и со услови за појава на град.

Утринската температура ќе се движи од шест до 14 степени, а дневната температура од 10 до 22 степени.

Во Скопје ќе биде облачно и нестабилно со врнежи од дожд. Утринската температура во Скопје ќе достигне до 13 степени, а дневната температура до 20 степени.

Под влијание на серија влажни бранови, во наредните денови времето ќе биде претежно облачно и нестабилно, на повеќе места со обилни врнежи од дожд (над 50 л/м2, а во крајните западни и југоисточни делови и над 70 л/м2 за целиот период).

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и појава на град. За викендот времето ќе биде сончево и потопло.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close