7 C
Скопје

Доста време посветив, не беше едноставно: Пејачката Гиговска положи возачки испит! (ВИДЕО)

Досега по социјалните мрежи можевме да заклучиме дека и е многу убаво на совозачкото седиште додека други ја возат, но сега и дојде редот да ја преземе одговорноста. 

Новата вест вели дека Антониа Гиговска конечно стана директен учесник во сообраќајот и официјално ќе може да вози низ Скопје.

 

View this post on Instagram

 

always with me @izvorska.mk 💕

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa) on


– Постепено влегувам во светот на возрасните. Доста време посветив на ова, воопшто не беше едноставно. Постојано вежбав, ги следев советите на инструкторот и си бара голема одговорност. Морам да признаам дека имав трема, но на крај материјата се покажа на дело. Мислам дека најголем предизвик ми беше градското возење и дури сега ги разбирам сите што возат – изјави Гиговска.

Прочитајте и...  ФОТО| Кејт Мос ќе ја краси насловната на јануарскиот „Вог“: Кралицата на стилот никогаш не изгледала подобро!

Среќата и возбудата не можеше да се сокрие, па Антониа сподели и кратко Инстаграм стори со порака „Конечно. Кој сака кругче?“.

Имено, од тимот на пејачката велат дека македонската пејачка го положи возачкиот испит пред неколку дена, по што се фотографираше за возачката дозвола, па за скоро време ќе можеме да ја забележиме низ сообраќајниот метеж.

Поврзани вести

ФОТО: Доктор откри трик кој спречува стаклата на очилата да ви се замаглуваат додека носите маска

Слободен печат

ФОТО| Топ 5 комбинации од Александра Шијакоска кои мора да ги имате во вашиот плакар!

Васко Спасовски

Купиле куќа од ерата на Прохибицијата: Во ѕидовите пронашле 66 скриени шишиња виски

Слободен Печат

Се роди бебе од 27 години стар ембрион: Две години е помладо од мајката!

Слободен печат

ФОТО| Се појави, па исчезна: Ново домашно видео од бремената Северина и поранешниот сопруг

Слободен печат

Коронавирусот предизвикува оштетување на белите дробови, дури и неколку месеци по инфекцијата!

Слободен Печат

Остави Коментар