Досега невидена фотографија од нивната младост: Цеца и Аркан на почетокот од нивната врска!

Добро е познато дека фолк-дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ го крсти својот внук Жељко во чест на нејзиниот починат сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан. Таа периодов се повеќе се навраќа на убавите сеќавањата и времиња, кога тие двајца биле заедно.

инстаграм

Цеца постојано изјавува дека не сака да започне нов живот со нов партнер, па веќе со години е сингл. Дека нејзината љубов кон Аркан била искрена говорат фотографиите кои таа често знае да ги објави на социјалните мрежи, а една од нив е и оваа фотографија од нивната младост. Пејачката за таа прилика носела црн проѕирен фустан, кој мора да признаеме дека одлично ѝ прилега.

Прочитајте и...  Актерката за борбата со ракот: Сакам луѓето да знаат дека се борам

Поврзани вести

Вкусови што се памтат: Албанска кујна – Кулач, леб со сода и јогурт (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

ФОТО: Иванка, миленичката на Доналд Трамп денеска слави роденден

Слободен Печат

Синот на Бекамови и Никола Пелц ќе мора да потпишат предбрачен договор

Слободен Печат

Тамара си стои на зборот: Го истетовира делот од химната што не го испеа

Слободен Печат

д-р Милка Клинчева, кардиолог: Во иднина често прашање на кардиолозите ќе биде дали сте прележале инфекција со вирусот ковид-19?

Ароматичен допир од вистинска жена: TOUCH OF WOMAN, фасцинантна мирисна композиција

Слободен печат

Остави Коментар