4.2 C
Скопје

Досега 12 од МВР позитивни на Ковид-19

Oд МВР во самоизолација има 45 лица, а седум се во изолација.

Во МВР досега се регистрирани вкупно 12 случаи на заболени од вирусот Ковид-19, дознава Алсат. Oд МВР во самоизолација има 45 лица, а седум се во изолација.

Прочитајте и...  Нови 347 случаи на ковид-19, починати 11 пациенти, оздравени 378

Поврзани вести

Уапсен шеф на нарко мафија што годишно заработувал над 70 милијарди долари

Слободен печат

Ѓоргиев: Придавката „македонски” останува во записниците на Мешовитата комисија

Слободен печат

ВИДЕО: Медицински персонал во ковид центар прави забава со оро и песни

Слободен печат

Србија четврта во Европа и деветта во светот по стапката на вакцинација

Џо Бајден во зимата на закани и можности

Едвард Лус/Financial Times

ПАНИКА ВО БЕРЛИН: Цела болница во карантин поради британскиот тип на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар