Дончиќ не запира,  го реши и Мемфис (ВИДЕО)

Лука Дончиќ продолжува со фантастичните игри и само две асистенции му недостасуваа за нов трипл-дабл во победата на неговиот Далас од 138:122 на гостувањето кај Мемфис. Дончиќ натпреварот го заврши со 24 поени, 14 скокови и осум асистенции.

Одлична вечер имаше и Џејмс Харден на кого пак му недостасуваше една асистенција за трипл-дабл. Но и неговите 42 поени и 10 скокови беа доволни за триумф на неговиот Хјустон од 117:94 над Чикаго булс. Одличен натпревар имаше и Расел Вестбрук со 26 постигнати поени.


Голден Стејт вориорс којк игра без без трите најдобри играчи, Стеф Кари, Клеј Томпсон и Дрејмонд Грин,  продолжува да ниже порази, овој пат загубија на гостувањето кај  Оклахома сити тандер. Домашниот тим победи со 114:108, а го предводеше Данило Галинари со 21 поен, додека кај „воините“, Деанџело Расел и Алек Буркс дадоа по 30 поени.

Прочитајте и...  Позитивен случај на коронавирус ги одложи подготовките на Работнички

Резултати:
Шарлот – Њу Орлеанс 110:115
Чикаго – Хјустон 94:117
Мемфис – Далас 122:138
Оклахома сити –Голден Стејт 114:108
Сан Антонио – Бостон 115:135.

 

 

Прочитај повеќе

Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев со истиот учинок од 2009 година кога играше за Лацио

Слободен печат

Несторовски и Удинезе ја победија Рома, но загубија од Сампдорија! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен случај на коронавирус ги одложи подготовките на Работнички

Слободен печат

Тотенхем ги казни грешките на Арсенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди стрелаше во поразот на Леванте! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Деветти гол на „Гранде Пандев“ во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат

Хамилтон најдобар на Штаерска, дебакл на Ферари! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алиоски и Лидс се многу блиску до учество во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со најголеми шанси, „кралот на земјата“ само трет фаворит на „Ролан Гарос“!

Слободен печат

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат