1.1 C
Скопје

Дончиќ ги фрли во транс навивачите на маверикс: Знам дека Јокиќ сака да игра во Далас

Ѕвездата на Далас маверикс, Лука Дончиќ на стартот на тренинг кампот во пресрет на новата сезона со изјава која предизвика бура кај фановите.

НБА екипите од вчера ги започнаа подготовките за новата сезона чиј старт е закажан за 22. декември и веднаш „температурата“ се крена до максимум.

Главен виновник за тоа е ѕвездата на Далас маверикс, Лука Дончиќ кој на прашањето дали би го разменил соиграчот Бобан Марјановиќ во Денвер во замена за Никола Јокиќ, даде одговор со кој тредизвика вистински земјотрес кај фановите на неговиот тим.

– Не можам јас никого да разменувам, тоа не е моја работа и не би го разменил Бобан, но доколку Јокиќ сака нека дојде во Далас. Знам дека сака – изјави Дончиќ.


 

Прочитајте и...  Неверојатниот Јокиќ го чека супер максимален договор

Поврзани вести

ВИДЕО: Жешко е на „Дерби дела Мадонина“: Ибрахимовиќ и Лукаку во клинч

Слободен печат

ВИДЕО: Алиоски и Лидс подобри од Њукасл

Слободен печат

ВИДЕО: Голчиште на Барди за триумф на Леванте

Слободен печат

Лаутаро ќе потпише нов договор со Интер и ќе има анти-Јуве клаузула

Слободен печат

Барселона не им ги исплатила платите на фудбалерите за декември

Слободен печат

Тухел и официјално нов тренер на Челси

Слободен печат

Остави Коментар