Доминго ЗЛОСТАВУВАЛ ЖЕНИ? Славниот оперски пејач среде СКАНДАЛ - Слободен печат

Доминго ЗЛОСТАВУВАЛ ЖЕНИ? Славниот оперски пејач среде СКАНДАЛ

Славниот оперски тенор Пласидо Доминго (78) се најде во центарот на скандал. Осум пејачки и една танчерка го обвиниле за сексуално злоставување што се случувало пред 30 години.

Како што пишува Фокс њуз, Доминго ги присилувал жените да имаат сексуални односи со него, а за возврат им ветувал дека ќе им најде добра работа. Жртвите дури сега проговориле за злоставувањето.

Доколку некоја жена го одбиела, тврдат странските медиуми, ги казнувал така што останувале без ангажман.

Една од жртвите тврди дека Доминго ѝ ја ставил раката под сукњата, додека три жени рекле дека ги присилил на бакнеж, едната во гардероба, друга во хотелска соба и третата на деловен ручек.

„Обвинувањата од неименувани индивидуалци кои датираат од пред 30 години се неверојатни и неточни. Сепак, болно е да се слушне дека сум вознемирил некого или сум направил да се чувствува непријатно без оглед кога било тоа и дали било од најдобри намери. Луѓето што ме познаваат знаат дека не сум некој кој намерно би наштетил некому или би го донел во непријатна ситуација“, изјавил Доминго во врска со обвинувањата.

Прочитај повеќе

Треба ли да ве загрижуваат еротските сонови со вашиот шеф?

Слободен печат

Исцрпен и „страшен“ за гледање: Новата фотка од Џастин Бибер пред болница е тажна! (ФОТО)

Слободен печат

Актерката Ванеса ја покажа новата тетоважа: Таа е на непријатно место, но дали ја разбирате пораката? (ФОТО)

Слободен печат

Сите полудеа по овој тренд! (ФОТО)

Слободен печат

Ким Кардашијан во панталони кои жените со облини не би се осудиле да ги облечат! (ФОТО)

Слободен печат

Турскиот пејач призна дека е во врска со сопругата на Аца Лукас: Не ме интересира нејзиното минато! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

10 + four =

Прочитај повеќе

Девојката на Игор Карачиќ слави во Стокхолм: Македонката Душица објави селфи за финале! (ФОТО)

Слободен печат

Рафа Надал ја удри силно со топче во глава, но неговата постапка ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Слободен печат

Овие 3 хороскопски знаци се најдобри татковци!

Слободен печат

„Врба“ на фестивалска турнеја во Европа и САД (ФОТО)

Слободен печат

Селена Гомез во хипнотизирачки панталони! (ФОТО)

Слободен печат

Вие добро го познавате: Данијела Мартиновиќ му откри на Жаре со кого се бакнала за првпат (ВИДЕО)

Слободен печат