Долно Лисиче конечно ќе добие нов пат – Слободен печат
Ваш аголКолумни

Долно Лисиче конечно ќе добие нов пат

По долги години препирање и протести, конечно се реконструира патот од Драчево до Долно Лисиче.

Иако долги години чекавме, протестиравме, се молевме, се договаравме и се предоговаравме, редно време беше да се израдуваме дека ќе добиеме нов пат и веќе нема да си ги кршиме колите, вели жител од Долно Лисиче.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close