Долго време ја немаше во јавноста – Ќерката на Жељко Јоксимовиќ порасна во вистинска убавица (ФОТО)

Instagram

Мина Јоксимовиќ, настарата ќерка на Жељко Јоксимовиќ важи за вистинска убавица, иако слабо се истакнува во јавноста.

Мина неодамна објави слика на својот Инстаграм профил на која напиша:

– Долго време не сме се виделе.

View this post on Instagram

long time no see?

A post shared by Mina Joksimović (@minajokssimovic) on

После оваа фотка веднаш започнаа да се нижат комплиментите како: „Убавица, најубава“, „Прекрасна си“ и сл.

Мина важи за едно од најубавите деца, кога станува збор за децата на познатите личности во Србија.

View this post on Instagram

look at her now

A post shared by Mina Joksimović (@minajokssimovic) on

Видео на денот