Долга листа барања: ЛЕПА БРЕНА не може без ВЕНТИЛАТОР, а КАРЛЕУША без ПРИВАТЕН АВИОН (ФОТО)

Неодамна Маја Шупут признала дека единствено барање што го има кога договара настапи е да престојува во хотел со 5 ѕвезди.

Instagram

„Повеќе од 250 дена спијам во хотели и хотелот ми е како дом, па не би било фер да спијам во некои никакви. Пред сè тоа ни приватно не го правам. Приватно си се почитувам и спијам на некое убаво место, па ни во бизнисот не би прифатила нешто помалку“, рекла пејачката.

Маја во тоа барање не е единствена. Повеќето пејачи и пејачки го бараат истото, а некои одат и чекор понапред па имаат цела листа барања за екипата која ги организира нивните концерти, од уредувањето на бекстејџот, до превозот и слично.

Прочитајте и...  Викторија Бекам заведува на насловната на „Вог“: Голо рамо, подигнат фустан… (ФОТО)

Лепа Брена неодамна раскажала дека никаде не оди без вентилатор. Многумина се зачудиле кога се објавени фотографии на кои за неа се носи огромен вентилатор за роденденот на Филип Живоиновиќ, што значи дека тоа не се однесува само на деловниот, туку и на приватниот живот.

novi.ba

„Мора да ми обезбедат вода, овошје, пешкири, вентилатори, можеби и некој освежувачки пијалак“, рекла Брена.

Хотелите во кои престојува мора да имаат спа и сала за вежбање.

Јелена Карлеуша е на глас како една од најпребирливите ѕвезди.

На настапите преферира да доаѓа со приватен авион, а од аеродромот до хотелот сака да патува со лимузина. Нејзиното обезбедување се води со „мерцедес“ С класа.

Прочитајте и...  Хелена Роза може да биде горда на својата наследничка: Нејзината ќерка Кјара е „бомба“! (ФОТО)

Карлеуша отседнува во хотели со 5 ѕвезди и тоа во претседателскиот апартман. Таму треба да ја дочека свежо овошје и десет шишиња од француската вода „Евијан“ во мини барот, оладени!

Instagram

Постелината мора да биде свилена, со розева боја, а во бањата задолжително да има хидромасажна када.

Во бекстејџот сака големи три огледала, голема маса за шминкање и мини бар со „Евијан“.

Прочитај повеќе

Аманда Ли е кралица на социјалните мрежи (ФОТО)

Слободен печат

Славниот актер по кој жените лудуваа, стана татко по втор пат на 65 години! (ФОТО)

Слободен печат

Заврши снимањето на популарната серија „Модерно семејство“ ! (ФОТО)

Слободен печат

Неколку работи за кои не треба да зборувате со партнерот по сексот

Слободен печат

Актерката за улогата се спремала настапувајќи во стриптиз клуб!

Слободен печат

Науката докажа кои се најпривлечните мажи според жените!

Слободен печат

Остави Коментар

8 − 1 =

Прочитај повеќе

Славниот актер искрено за најголемата грешка во животот: Бракот ми се распаѓаше, а јас пиев сè повеќе и повеќе

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ проговори за неа во неговата автобиографија!

Слободен печат

Џулија Робертс е повторно мета на критики поради самоубиството на нејзината сестра!

Слободен печат

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Го сакате Хари Потер? Ова се места кои морате да ги видите ако патувате во Лондон

Слободен печат

Пејачката заврши во болница: Ја скрши коската работејќи го она што најмногу го сака (ФОТО)

Слободен печат