Докузовски: Сега мора да ги пофалам играчите

Тренерот на Работнички, Марин Докузовски овој пат е задоволен од прикажаното на неговите кошаркари. По дебаклот во првиот финален натпревар, Докузовски ги нападна своите кошаркари велејќи дека не го заслужуваат дресот, но овој пат приказната е поинаква.

Иако за Работнички не настапи повредениот Димитар Мираковски, во првата минута се повреди и Димитар Караџовски, избраниците на Докузовски одиграа одличен натпревар.

– За мене, како тренер ова беше различен натпревар од минатиот. Морам да ги пофалам играчите, тие изгинаа на терен. Јас сум тренер, тоа ми е работа, мора да ги карам кога играат лошо, но  и да ги фалам кога се добри. Голем хендикеп за нас беа повредите, нормално беше да снемаме и сили. Му честитам на МЗТ на победата, имаат поголем ростер од нас. Уште пред да почне финалето, кажав дека МЗТ е фаворит со нас, меѓутоа Работнички како екипа мора да оди до крај. Јас затоа бев лут на претходниот меч затоа што не беше така. За денес немам забелешки. За мене важно е да излеземе на терен и да се бориме, а ако МЗТ е подобар, ќе му честитаме, тоа е дел од спортот – вели Докузовски.

Прочитајте и...  Вардар во финале: Голот на Циндриќ во последните секунди против Барселона! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Вардар во финале: Голот на Циндриќ во последните секунди против Барселона! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен тест нема да откаже трка во Формула 1

Слободен печат

Барнс: Манчестер јунајтед премногу живее во минатото!

Слободен печат

Интервју со Раде Стојановиќ: РК Охрид има најдобра одбрана во лигата, заедно со навивачите до нови победи!

Фидан Коминовски

Надал: Потребна ни е вакцина, а не доживотно дистанцирање!

Слободен печат

Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Слободен печат

Италија плаче заедно со Гатузо, почина неговата сестра

Слободен печат

Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Слободен печат

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција