Докузовски: Ќе биде тешко да се мотивираат играчите

Тренерот на Работнички, Марин Докузовски е задоволен од од тешко извојуваната победа над МЗТ Скопје но е и загрижен за своите играчи. Работнички за победата над големиот конкурент мораше да игра две продолженија од пет минути, а веќе утре (17.30 ч.) ги очекува финална пресметка со Блокотехна.

– Ова беше убав натпревар, пред сѐ поради неизвесноста што ја понуди на крајот. Немаше да биде незаслужено и МЗТ да победи, но добро е заврши во наша корист. Кошаркарите и физички и емотивно се испразнија, и ќе биде тешко да се кренат, Но ќе мора некако да го направат тоа за утрешното финале со Блокотехна да биде празник на кошарката – рече Докузовски.

Прочитајте и...  На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

 

Прочитај повеќе

Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Слободен печат

Шеста рунда, нема заразени во Премиер лигата

Слободен печат

Адеми блеска во дресот на Динамо Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

Унгарски борач прележа коронавирус, па почина откако се врати на тренинг!

Слободен печат

Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат