1.1 C
Скопје

Докторите ги советуваат жените да ја јадат оваа салата!

Докторите тврдат дека секоја жена би требало да јаде салата од пиперка и лук или рендани моркови и лук. Тоа ќе ѝ обезбеди здравје, виталност и убавина.

Погледнете го рецептот по кој можете да ја направите оваа лековита салата…

Состојки:

– свежи пиперки

– магдонос

– лук

– сол

– масло

– оцет

Приготвување:

Добро измијте ги пиперките и печете ги во рерна на 200 степени, 25 до 30 минути. Потоа, излупете ги пиперките. Ситно исечкајте лук и магдонос. Помешајте ги со исчистените пиперки. Зачинете по желба. Добар апетит!

Прочитајте и...  Секогаш доцните? Еве што кажува тоа за вас

Поврзани вести

Го анализирате секој детал? Избалансирајте ги вашите мисли

Слободен Печат

Тајчи: Бев силувана и сметав дека тоа е по моја вина!

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ со нова девојка: Мустафа Сандал објави фотографија со 20 години помладата Мелис

Слободен печат

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Слободен Печат

Фановите „полудеа“ по модниот избор на Цеца со животински принт: Велат дека никогаш не изгледала толку добро!

Слободен печат

Кејт Хадсон раскажа за својот татко кој го напуштил семејството кога таа била дете

Слободен Печат

Остави Коментар