Доктop Лазаров запpeпастен: Сите што лудувате викендов по кафеани, концерти и фестивали, ве пратам што правите и не ми се верува

Д-р Ненад Лазаров
Д-р Ненад Лазаров /Фото: Фејсбук

Фестивали, журки по плажи, но и во клубови е сликата од изминативе три дена, непосредно пред на сила да стапат новите мерки. Низ повеќе градови во Македонија доаѓаат балкански ѕвезди, додека бројките и натаму растат. Токму поради ова, реагира и докторот Ненад Лазаров.

-Сите што лудувате викендов по кафани,концерти и фестивали,од сега ви кажувам дека немам намера да дозволам да ме вознемирувате на полноќ кога ќе почнат глупостите со температури,главоболки и т.н.

После вие паничете, ја немам намера, ве пратам шо праите и не ми се верува, пишува тој на својот фејсбук профил.
Видео на денот