Доколку сте типувале на Вулверхемптон, подобро НЕ ГЛЕДАЈТЕ! (ВИДЕО)

Наместо да донесе водство и евентуална победа за својот клуб, Педро Нето се посрамоти на реваншот во Барселона.

Дефинитивно може да се дефинира како утка на сезоната, Педро Нето се посрамоти на реванш натпреварот од 1/16 финалето во Лига Европа…

Во 87. минута, при резултат 2:2, фудбалерот на Вулверхемптон имаше убава шанса да биде херој на својот клуб, го помина голманот на Еспањол и не му преостана ништо друго освен да ја затресе мрежата.

Но, изненадувачки шутираше само покрај голот, што секако ги разочара своите верни навивачи, а можеби и голем број на обложувачи кои одлучиле да типуваат на победа на премиерлигашот.

Три минути подоцна шпанскиот клуб успеа да реализира победнички гол за конечни 3:2 на средбата.

За среќа на Нето, Вулвси се пласираа во осминафиналето на ЛЕ благодарение на високата победа од 4:0 на првиот дуел.

Прочитајте и...  Потврдени осум трки, Ф1 сезоната ќе започне на 5 јули!

Прочитај повеќе

Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Слободен печат

На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Слободен печат

Италија плаче заедно со Гатузо, почина неговата сестра

Слободен печат

Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Слободен печат

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција

Тажна вест, почина НБА легенда

Слободен печат

Барселона најде пари за трансферот на Лаутаро

Слободен печат

Челси и Јувентус пред договор, Сари го носи миленикот во Торино

Слободен печат

Сите спортисти ќе се тестираат пред почетокот на сезоната

Слободен печат

Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Слободен печат