Договор во Серија А: Платите на Елмас, Пандев, Несторовски намалени за една третина

Екипите кои настапуваат во Серија А денеска постигнаа договор за намалување на платите на сите фудбалери, што значи дека македонските репрезентативци Горан Пандев, Елиф Елмас и Илија Несторовски и сите фудбалери од италијанскиот шампионат, ќе добиваат за 30 проценти помали плати.

Во случај првенството да продолжи откако пандемијата на коронавирусот ќе се стави под контрола, тогаш платите ќе бидат намалени за 15 проценти.

Екипите и челниците на Серија А на состанокот ја прифатија препораката на УЕФА и нема да ја прекинат сезоната, туку ќе се почека да се создадат услови и кога ќе се добие зелено светло од италијанските влати, првенството ќе продолжи и да ќе одиграат сите предвидени натпревари.

Прочитајте и...  Германските бараат фудбалска револуција, сакаат селари кап

Прочитај повеќе

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Слободен печат

НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Слободен печат

Иџе „брмчеше “ по скопските улици за лекарите, полицајците, пожарникарите… (ВИДЕО)

Слободен печат

Германските бараат фудбалска револуција, сакаат селари кап

Слободен печат

Размислуваше за пензија, а сега е пред трансфер во Манчестер јунајтед

Слободен печат

Изборите на ЕХФ не можат без ракометари на Вардар, Дибиров номиниран за тимот на сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На Дел Потро не може да крене глава од проблеми: Убавата Софија се раздели со Аргентинецот (ФОТО)

Слободен печат

Баркли открива: Играв пијан на НБА натпревар и не се сеќавам на резултатот

Слободен печат

Поранешен фудбалер на Рома почина од срцев удар

Слободен печат

Првиот македонски спортист кој беше позитивен на корона, експресно се излечи

Слободен печат

Тениски спектакл во Белград, Ѓоковиќ го најави доаѓањето и на Зверев

Слободен печат

Крај на кариерата на Ибрахимовиќ?

Слободен печат