Договор на две години: Мертенс пред трансфер во миланскиот гигант!?

Со ваквиот можен трансфер на „Џузепе Меаца“ уште посилни се гласините за заминување на Лаутаро Мартинез во екипата на Барселона.

Дрис Мертенс е сè поблиску да го напушти Наполи и се пресели во редовите на Интер ова лето. Овој трансфер веќе неколку пати се најавува, договорот на белгискиот интернационалец со „наполитанците“ истекува на 30 јуни.

Италијанските медиуми шпекулираат дека се договорија претставниците на крилниот напаѓач и миланскиот гигант.

Според „Кориере дела сера“, „неро-аѕурите“ нуди соработка две години според која би заработувал пет милиони евра по сезона и плус четири како бонус за потпис на договорот. Севкупно, вредноста на овој договор би изнесувал дури 14 милиони евра!

Со ваквиот можен трансфер на „Џузепе Меаца“ уште посилни се гласините за заминување на Лаутаро Мартинез во екипата на Барселона.

Прочитајте и...  Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Мертенс го носи дресот на Наполи од 2013 година и досега реализираше 90 голови во 226 натпревари, со по еден трофеј во Купот и Суперкупот на Италија.

Прочитај повеќе

Домашниот дрес на Манчестер јунајтед за следната сезона 2020/21 (ФОТО)

Слободен печат

Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Слободен печат

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат

Саздовска го напушти Турингер и се врати во Романија

Слободен печат

Кризата си го зема данокот, Манчестер јунајтед се задолжи 170 милиони евра

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ла Лига од следната сезона со навивачи?

Слободен печат

АБА отсвири крај, МЗТ Скопје останува во АБА2 лигата

Слободен печат

Бејл искрено: Не разбирам зашто навивачите ме исвиркуваат

Слободен печат

Дали Мбапе му намигнува на Клоп: Ливерпул е вистинска машина сезонава

Слободен печат

Трансфер сапуница: Барселона го одби Јувентус, а Интер ги одби каталонците

Слободен печат

Доказ дека Џордан е најдобриот на сите времиња, неверојатна заинтересиранот за неговите производи по „Последниот танц“

Слободен печат