Додека во Европа владее топлотен бран, во Јапонија масовни евакуации: 800.000 луѓе на удар од силни дождови (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

Додека во Европа владее топлотен бран, во Јапонија масовни евакуации: 800.000 луѓе на удар од силни дождови (ВИДЕО)

Јапонските медиуми пренесуваат и дека имало и една жртва од невремето.

Силните дождови го зафатиле островот Кјушу на југозапад од Јапонија, каде дошло до поплави и затворање на патиштата, додека повеќе од 800.000 луѓе добиле налог за итна евакуација.

Јапонските медиуми пренесуваат и дека имало и една жртва од невремето.

Предупредувањата за евакуација биле испратени до 388.000 адреди или 831.000 луѓе во вкупно четири области.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close