19.8 C
Скопје

Додека лекарите се борат за животите на пациентите, крадец ограбувал доктори

Српското Министерство за внатрешни работи уапси 36 годишен маж кој ограбил лекар, додека тој вршел преглед на заболен пациент во својата ординација.

Настанот се случил во Општата градска болница воПожаревац, а крадецот влегол во празната ординација и од торбата на лекарот, го украл новчаникот и неговиот мобилен телефон.

Осомничениот бил забележан како краде, и по интервенција на полицијата бил уапсен а парите, платежните картички и мобилниот телефон, му биле вратени на сопственикот.

Против 36 годишниот крадец е подигнато обвинение, и тој во моментов се наоѓа во притвор.

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар