Добротворен базар и концерт за денот за заштита на правата на детето

По повод 1 Јуни – Меѓународниот ден за заштита на правата на детето, во сабота ќе се одржи традиционалниот Меѓународен добротворен базар во организација на „Добредојде” Macedonia Welcome Center – DMWC  и во соработка со 27 амбасади и меѓународни организаци во нашата држава.

Базарот ќе се одржи во сабота во Градскиот трговски центар (ГТЦ) во Скопје, со почеток во 11 часот.

Дипломатскиот добротворен концерт „Слушни ме со срце” како составен дел од овој настан ќе се оддржи во сабота во зградата на Филхармонијата, со почеток во 20 часот.

Во соработка со Министерството за труд и социјална политика, средствата собрани  од овој базар и концерт ќе бидат наменети за деца со церебрална парализа во Центарот за церебрална парализа – Скопје.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот