„Добро утро, имаме проблем“: Свиња брка грчки новинар во вклучување во живо (ВИДЕО)

Дека новинарството е една од најстресните професии покажува и ова видео кое ќе го видите подолу. Грчки новинар се обидел да се вклучи во живо на утринска програма и да извести за поплавите, меѓутоа се соочил со пречки во известувањето.

– Добро утро, имаме еден проблем. Имаме една свиња овде што не брка од сабајле, со овие зборови грчки новинар го почна вклучувањето во живо во утринска емисија на телевизијата „Антена“, јави дописничката на МИА од Атина.

Темата не беа животни, ниту свињи, туку новинарот се јави од областа Кинета, во западниот дел на регионот Атика, за да извести за вчерашните поплави. Меѓутоа, „непоканетиот гостин“, односно „гостинка“, со оглед на тоа дека новинарите од студио рекоа дека свињата е женка, не го остави репортерот да ги пренесе неговите информации.

Прочитајте и...  Руски обложувалници заработуваат од коронавирусот: Се обложуваат кога ќе снема квасец и тоалетна хартија

– Извинете што не можам да застанам на едно место бидејќи ме гризе, рече новинарот додека со микрофонот, се обидуваше да и избега на свињата, која постојано трчаше по него.

Новинарот неколку пати се извини, а вклучувањето во живо по помлаку од една минута беше прекинато.

Погледнете:

Прочитај повеќе

Познатиот пејач го претепала девојката, полицијата реагирала веднаш – „Ме давеше, се гушев!“

Слободен печат

Совети за работа од дома додека сте во изолација (ВИДЕО)

Слободен печат

Сара Мeјс и Димитар Атанасовски славеa за малечката Илина!

Васко Спасоски

Жешка поза и лош фотошоп – Познатата манекенка се разголе, но поради лошите детали пропадна сè!

Слободен печат

Клучот е во нив: Метеоритите го откриваат изворот на вода на Марс

Слободен печат

Имаат преку 80 години, но нив затворените граници не ги спречуваат да се видат!

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Разговор со Милиќ Лила, активистка за правата на трансродовите лица и сексуалните работници (ВИДЕО)

Валентина Т.

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Вежби од фитнес инструкторката Елена Мирческа

Јасмина Кантарџиева Димков

Кај нив нема криза: Викторија и Дејвид Бекам купија луксузен стан во Мајами!

Слободен печат

Има 20 години и заболела од корона: Главните симптоми за кои сите зборуваат, не се сите симптоми

Слободен печат

Елена Ристеска и во самоизолација е секси! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Pearl Jam“ директно во сржта: „Gigaton“ во вистинско време ни укажува на грешките со природата

Михаило Донев