Доаѓаат топли денови, употребете го овој трик за шминкање за да изгледате свежо цел ден

Доаѓаат топли месеци, а тоа значи и дека треба да ги промениме навиките за шминкање кои ги применувавме во текот на зимата и раната пролет.

За почеток, заборавете на слоевитото шминкање и почнете да користите производи кои се лесни и кои не ги затнуваат порите.

При високи температури, негувајте сосема природен изглед со мала количина шминка.

Нанесувајте само руменило во розова нијанса на образите, а изгледот дополнете го само со маскара и сјај на усните.

Редовно чистете го лицето со нежен гел. Користете немаслена подлога, а задолжително нанесувајте крема за лице со заштитен фактор најмалку СПФ 15.

Прочитајте и...  Хороскопски знаци кои се експерти за флертување! Дали сте меѓу нив?

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат