ДОАЃААТ ГОРЕШТИНИ: Од понеделник многу топло со температури над 30 степени – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

ДОАЃААТ ГОРЕШТИНИ: Од понеделник многу топло со температури над 30 степени

Од среда до петок, според синоптичарите, се очекува локален краткокраен дожд и грмежи во попладневните часови. 

Од понеделник се најавува многу топло време со максимални температури кои ќе бидат над 30-тиот степен, а во вторник и среда на повеќе места ќе го надминат 35-тиот степен.

Од среда до петок, според синоптичарите, се очекува локален краткокраен дожд и грмежи во попладневните часови.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close