До недела топло, од понеделник дожд – Слободен печат
ВестиМакедонија

До недела топло, од понеделник дожд

Дневните температури ќе бидат во Скопје и Кавадарци 37, Маврово 29, Охрид 32, Крива Паланка 33, Битола 34, Берово 31, Дојран 39.

И денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Дневните температури ќе бидат во Скопје и Кавадарци 37, Маврово 29, Охрид 32, Крива Паланка 33, Битола 34, Берово 31, Дојран 39.

Прогнозата за утре без промени – сончево со мала до умерена облачност, слаб умерен ветер и дневни температури од 28 до 38 степени.

До недела ќе се задржи стабилно и топло време. Зголемување на облачноста ќе има во петок и сабота, а од недела попладне и во наредните денови ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close