До крајот на наделава ќе биде топло со максимални 38 степени – Слободен печат
ВестиМакедонија

До крајот на наделава ќе биде топло со максимални 38 степени

Максималните дневни температури ќе бидат во интервал од 30 до 38 степени.

Продолжува периодот на стабилно и топло време. Зголемување на облачноста ќе има од петок.

Во недела и понеделник претежно во северните делови ќе има услови за појава на краткотарен пороен дожд и појава на грмежи, соопшти УХМР.

Максималните дневни температури ќе бидат во интервал од 30 до 38 степени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close