До крајот на денот нестабилно време со поројни дождови, грмежи и силен ветер

Времето до крајот на денот ќе биде умерено до значително облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Во Скопската котлина ќе продолжи да биде ветровито со засилен северен ветер, а до крајот на денот ќе има и појава на пороен дожд и грмежи, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Времето утре ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 20, а максималната од 26 до 33 степени.

Прочитајте и...  Претставници на ЕУ и СЗО во посета на Италија заради коронавирусот

Во Скопје променливо облачно и ветровито со засилен северен ветер и темпетраура од 18 до 28 степени.

Во петок се уште ќе има услови за локален дожд. Од сабота следува период на стабилно време со постепен пораст на температурата.

Прочитај повеќе

Нов станбен кредит од Халкбанк – најниска каматна стапка од  само 3.2% фиксна 10 години

Слободен Печат

Курти: Таксата ќе се укине штом се изготви елаборацијата за реципроцитет кон Србија

МИА

Тедрос: Растот на случаите со коронавирусот е длабоко загрижувачки во Италија, Иран и Јужна Кореја

Слободен печат

Откажани мисите ширум Италија: Папата Франциск се помоли за жртвите од коронавирусот

Слободен печат

Учителка со симптоми на корнавирус: Училиште во Виена ставено во карантин

Слободен печат

Кикиљас: Грција е целосно подготвена за коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Спасовски апелира да се пласираат вистински информации за коронавирусот

Слободен печат

Ѓоргиев: Умерен оптимист сум за изнаоѓање решение за Гоце Делчев

Слободен печат

Ковачевски: ЕСМ сака да инвестира во енергија, не се прифатливи опциите и понтаму да менаџираме со Попова Шапка

Слободен печат

Филипче: Три нови сомнителни случаи на коронавирус, двајца се негативни, за третиот се чекаат резултати

Слободен печат

Спасовски: Ќе објавиме коалиција кога ќе ги имаме сите детали

Слободен печат

Финалниот договор со Србија тема на средбата Тачи- Палмер

Слободен печат