18 C
Скопје

Дневната комбинација на Рис Витерспун која критичарите ја прогласија за хит оваа пролет! (ФОТО)

Модните комбинации на Рис Витерспун веќе со години добиваат само пофалби. Таа со последната објава на Инстаграм ги воодушеви фановите, но и модните критичари.

Фустанот кој го носи на фотографијата ќе биде хит летово! Токму овој крој ќе доминира на модната сцена.

Instagram

Рис за оваа прилика спои 2 големи тренда. Еднакво популарни, како и овој фустан, се кардиганите кои беа актуелни за време на 90-те години. Почетокот на пролет-сезоната повторно ќе биде освоен од ова модно парче, а ретко која жена успева да одолее на овој тренд.

Instagram

Дизајнерите велат дека ова е одличен крој кој го истакнува струкот. Поради врзувањето под градите, стомакот исто така изгледа визуелно помал.

Ова е одлична комбинација за прошетка низ паркот или на попладневно кафе со пријателките.

Поврзани вести

ФОТО | Кој би рекол дека има 55 години? Провокативните фотографии на Синди Крафорд го воодушевија светот!

Слободен печат

Кевин Гатри осуден на три години во затвор по сексуален напад врз негова колешка: Неговата ДНК е пронајдена на нејзината долна облека

Слободен печат

Тој го откри Бред Пит: Почина Божидар Николиќ, режисерот на култниот филм „Балкански шпион“

Слободен печат

Затворска казна бидејќи намерно кашлал кон поранешната сопруга и ја заразил со коронавирус

Слободен печат

Рок класа 2021: Тина Тарнер, Џеј Зи, „Крафтверк“, „Фу Фајтерс“ се неколкумина од новите членови на „Куќата на славните“

Слободен печат

Астролозите тврдат: Ако сакате љубов за цел живот со овие три жени ќе ви биде најтешко, речиси невозможно…

Слободен печат

Остави Коментар