Дневен хороскоп за 23.05.2020!

ОВЕН
Овој ден ќе ви донесе прилики за запознавање на нова личност, со која брзо ќе посакате да поминувате повеќе време. Вашите замисли добро поминуваат кај претпоставените. Поработете на имунитетот.

БИК
Вашата елоквенција, шарм и самодоверба ќе ви донесат многу љубовни поени кај личноста која е заинтересирана за вас. Бидете побрзи и попрецизни во носењето нови одлуки. Внимавајте на дишните патишта.

БЛИЗНАЦИ
Добро ќе се забавувате и сакате да доминирате во друштвото. Тоа ќе му оди на нерви на партнерот. Потрудете се повеќе, за да може да испливате од хаосот. Разбистрете го умот.

РАК
Ви претстои пријатно дружење, но се чувствувате празно однатре. Нема да наидете на разбирање за вашите идеи, па чувајте ги за подобро време. Внимавајте на зглобовите.

Прочитајте и...  Нашминкајте се во стилот на 60-те за само 5 минути: Убавината на најженствената доба! (ВИДЕО)

ЛАВ
Посветеноста кон љубовните тајни ќе доведе до едно интересно откритие , кое ќе ве заинтригира. Во предложената работа со пријателите немојте да бидете попустливи , зашто и покрај добрите намери , ќе бидете во загуба. Утре ќе биде сосема поинаку. Бидете трпеливи.

ДЕВИЦА
Постојано размислувате за промена на работата, но се плашите да го направите првиот чекор. Љубовта не ви оди добро,но тоа воопшто не ве загрижува. Ве мачи несоница.

ВАГА
Не сте сигурни што точно сакате на полето на работата. Ви изгледа како сите работи да носат рутина која не ја сакате. Сакате мир и спокој во љубовта, но ве мачат драми. Внимавајте на своето здравје.

СКОРПИЈА
Полни сте со ентузијазам, уживајте во пријатните моменти и целиот ден искористете го за разговори со пријателите и блиските. Насочете се кон тоа целосно да ги задоволите потребите на партнерот, пријатно ќе го изненадите, а и самите ќе бидете среќни. Здравјето ви е одлично.

Прочитајте и...  Принцот Чарлс: Се извлеков, имав голема среќа

СТРЕЛЕЦ
Денес ќе запознаете многу интересни луѓе кои барем за малку ќе ви го збогатат животот и ќе ве исполнат. Ве очекуваат многу убави љубовни моменти, важно е само да бидете отворени и расположени за експериментирање. Подобрување на ситуацијата.

ЈАРЕЦ
Ќе добивате многу признанија од луѓето околу вас, посебно затоа што сте расположени да помогнете и да бидете поддршка за луѓето околу вас. Не заборавајте на партнерот, посветете му доволно внимание и одлучете се за компромис. Проблеми со камчиња и песок во бубрезите.

ВОДОЛИЈА
Повторно ќе станете онаа позната заводлива личност , која предизвикува внимание каде и да се појави. Ќе проивлечете доста внимание на забавите што се пред вас. Ќе решавате мали финансиски проблеми и ќе најдете решение. Во нив ќе има и тактика и претприемништво во исто време. Внимавајте на грлото.

Прочитајте и...  Десет брилијантни писатели на кои им била ускратена Нобеловата награда!

РИБИ
Тешко денеска ќе го разберете партнерот зашто кон вас ќе се однесува на моменти мирно , а на моменти налутено. Подгответе се за тоа. Она што сте го замислиле нема да се развива според планот. Потребно е поголемо разбирање за другите и почеток на сериозна соработка. Бидете искрени кон себеси и кон другите.

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Бубалици“ призна дека никогаш не ја гледала серијата и дека имала мали „чудни“ ритуали

Слободен печат

Двејн Џонсон му се обрати на Доналд Трамп: Каде се наоѓаш, каде е нашиот лидер да пружи рака на скршената држава? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Мета – американскиот милијардер: Оваа „дипфејк” снимка го преплави интернетот во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат

Тупурковски: Есма сакаше да ни ја препише куќата (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Принцот Чарлс: Се извлеков, имав голема среќа

Слободен печат

Најжешкиот танц на Анастасија Ражнатовиќ досега: Новопечената тетка замеша со задникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Пријатели“ ја загуби битката со ракот – Почина во домот на најдобрата пријателка

Слободен печат

Беквалац го одржа првиот настап по пандемијата: На публиката и приреди ноќ за паметење! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сара Џесика Паркер заврши на суд – Нејзината работничка ја обвини дека е лоша газдарица!

Слободен печат

Дани Димитровска е вистински доказ дека годините се само бројка: Погледнете колку полни денес! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли Миног повеќе заработува од продажба на производи отколку од пеење: На патот и стои само – Кајли!

Слободен печат

Четири успешни приказни со пораки за безбедност на работното место – Заштитата е на прво место! (ВИДЕО)

Васко Спасоски