Дневен хороскоп за 22.10.2019: Лавовите губат контрола врз финансиите, а Рибите ќе пронајдат љубов - Слободен печат

Дневен хороскоп за 22.10.2019: Лавовите губат контрола врз финансиите, а Рибите ќе пронајдат љубов

ОВЕН
Се концентрирате на резултатот и упорно работите на вашата цел. На работа очекувајте доста пофалби. Во љубовта владее мир и хармонија. Внимавајте на вашето здравје, можни се проблеми со желудникот.

БИК
Денес ќе дојдете до информации кои ќе имаат бенефит на работното поле. Во љубовниот живот се двоумите за некои работи, но морате да донесете одлука набрзо. Нервозите влијаат на вашето здравје. Планинарете почесто.

БЛИЗНАЦИ
Подготвени сте да направите драстична промена во животот. Ќе започне да ви недостига некоја стара неостварена љубов. Ризикувајте! Верувајте и на вашата интуиција, таа знае што е најдобро за вас. Здравјето одлично ве служи.

РАК
Не дозволувајте нечии коментари да допрат до вашата самодоверба. Вие сте силна личност што знае што сака во животот. Можни се симпатии кон нова личност во вашиот живот. Прошетките ќе ве релаксираат.

Прочитајте и...  Домот на Пабло Ескобар: Луксузен хотел со бурно минато (ФОТО)

ЛАВ
Малку губите контрола врз финансиите. Обидете се да се вратите во нормала додека не е предоцна. Вашиот партнер е тука за да ви даде поддршка, времето поминато со него ќе ве опушти. Внимавајте на главоболките!

ДЕВИЦА
Ќе пробате некои работи првпат во животот и ќе бидете изненадени. Динамиката добро влијае на вашето здравје, но внимавајте да не се преоптоварите. Љубовта е на ваша страна!

ВАГА
Напорната работа секогаш се исплати. Конечно ќе добиете пофалби за вашиот труд. Ве очекува период исполнет со успеси. Во љубовта наскоро ве очекува позитивно изненадување. Убаво ќе ви дојде некое подолго патување.

СКОРПИЈА
Се впуштивте во авантура која ви го промени животот, а сега повторно се двоумите за некои работи. Не дозволувајте една негативна ситуација да ги сруши вашите верувања и напорен труд. Љубовта ве чека, побарајте ја! Можно е да се појават проблеми со зглобовите, затоа внимавајте.

Прочитајте и...  Кинси Волански во полуголо издание му оддаде почит на Коби Брајант (ФОТО)

СТРЕЛЕЦ
Загрижени сте за работата. Можно е да се соочите со несогласувања на работното поле. Внимавајте како се однесувате со вашиот партнер, може да се почувствува запоставено. Олабавете се малку од обврските и здивнете. Земете слободен ден и прошетајте во природа.

ЈАРЕЦ
Напорно работите и тоа се приметува. Набрзо ќе бидете наградени за вашиот труд. Во љубовта конечно владее хармонија. Изненадете го вашиот партнер. Кратко патување добро ќе ви дојде.

ВОДОЛИЈА
Зрачите со позитивна енергија и тоа е повеќе од очигледно. Продолжете со тоа што го имате замислено, бидејќи ве води на правиот пат. Мали несогласувања се можни со партнерот, но брзо ќе се решат. Внимавајте на исхраната!

РИБИ
Исфрлете ги негативните луѓе од вашиот живот и не плашете се! Не ви се потребни нервози во овој период бидејќи тоа има огромно влијание врз вашето здравје. Нова љубов е на повидок.

Прочитајте и...  Фатална Колумбијка која мами воздишки кај мажите ширум светот (ФОТО)

Прочитај повеќе

Домот на Пабло Ескобар: Луксузен хотел со бурно минато (ФОТО)

Слободен печат

Девојка со несекојдневна убавина го освојува модниот свет! (ФОТО)

Слободен печат

Хороскопски знаци на кои им е судена вечна љубов!

Слободен печат

Зошто луѓето патуваат? Шест причини веднаш да почнете со пакување!

Слободен печат

Стивен Кинг со тешки обвиненија: Доделувањето на Оскарите е местенка!

Слободен печат

Кинси Волански во полуголо издание му оддаде почит на Коби Брајант (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

4 × 3 =

Прочитај повеќе

Се оженила за актерка, а „тешка е“ 450 милиони долари. Елен Деџенерис има страшно минато!

Слободен печат

„Ме кријат ПОЛОВИНА ВЕК за да избегнат СКАНДАЛ“ – Овој човек тврди дека е ВОНБРАЧНО ДЕТЕ на принцот Чарлс и Камила Паркер (ФОТО)

Слободен печат

Ирина Шајк: Чувствував дека сум заробена во погрешно тело

Слободен печат

КОНЕЧНО СЛОБОДНИ! Нема да верувате какви ограничувања имале Хари и Меган, а сега се ослободени од нив!

Слободен печат

17 години има забрана: Цеца Ражнатовиќ непожелна на листата на ЦИА – се води како терорист! (ФОТО)

Слободен печат

Откриена содржината на емотивното писмо на принцезата Дајана: Ја претчувствувала судбината на помладиот син?

Слободен печат