Дневен хороскоп за 18 мај: Многу работи ве нервираат, но шансите за компромис и натаму постојат

Овен
Може да очекувате добра комуникација во работното опкружување. Околу сѐ лесно се договарате со соработниците. Чувствата кои сте ги имале кон поранешниот партнер, повторно се будат и подготвени сте за смирување. Преземете ја контролата врз работите, без да влегувате во непотребни ризици. Не потклекнувајте лесно пред искажана нежност или убав збор.

Бик
Ќе избегнете некој конфликт и ќе успеете да ги измазните односите. Добро сторено! Вашиот ум работи со брзина на светлината. Изборите што ги правите инстинктивно овој пат ќе се покажат како вистинскиот избор. Ќе мора да се справите со работите и личностите што ви ја забавуваат врската. Со нежен пристап и хумор ќе ја подобрите љубовната врска.

Близнаци
Денешните настани ќе ве поттикнат да се извините за секоја ваша постапка или да поправите нешто што не сте направиле како што треба. Ако не сте заедно со партнерот, дајте ѝ на друга личност можност да ви каже што мисли или чувствува, па шансата да откриете каде лежи проблемот ќе биде поголема. Ве очекуваат бурни времиња на секое поле.

Рак
Голема среќа ве очекува кога е во прашање работата. Може да се надевате на решавање на вашите проблеми. Ви се нуди шанса да преминете на работно место кое повеќе ќе ви одговара. Љубовното поле е променливо кај вас, и тешко ви е да најдете партнер за стабилна врска. На полето емоции ве очекуваат пречки со партнерот. Многу работи ве нервираат, но шансите за компромис и натаму постојат.

Прочитајте и...  Време е за добра музика: Наташа Малинкова вредна и во време на пандемија – слушнете ја нејзината нова песна (ВИДЕО)

Лав
Споделувајте ги сите нешта со саканата личност и кажете што ви се допаѓа или не ви се допаѓа, и што ви одговара или не ви одговара. Денес не е задолжително да покажете иницијатива, ако не се чувствувате во кондиција. Многу поважно за вас ќе биде да имате некој на ваша страна, некој кој може да ви биде потпора. Здравјето е добро, но внимавајте на стресот.

Девица
Во текот на денешниот ден може да имате поголеми трошоци од она што сте го планирале, и тоа ве загрижува. Ако сте соло, ве очекува шанса да се запознаете со личност која ќе покаже дека кон вас има искрени чувства. Ако сте во врска, саканата личност се труди поотворено да ви покаже дека ѝ значите, а вие како да се дистанцирате.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 4 јуни: Има денови кога нештата едноставно не функционираат како што треба, без разлика колку и да се трудите

Вага
Денес вашето расположение ќе биде добро и ќе имате огромна желба за забава. Во работата, вашето внимание ќе биде насочено целосно кон практични прашања – најверојатно за пари. Не ја пропуштајте можноста да докажете дека сте добри во вашето поле, дури и ако треба да научите нови вештини. Некој колега или колешка ќе се обиде да ве изнервира. Не паѓајте на провокации.

Скорпија
Не ви е поволен денот, па би било добро да се посветите на тоа повеќе да се концентрирате и да избегнувате грешки. Моментално не сте во најдобар период и многу ве оптоварува. Имате впечаток дека не можете сами да излезете на крај со сите проблеми. Ви се допаѓа личност која има некои тајни и ќе ви треба долго време да ја освоите.

Стрелец
Ако сте се одлучиле да ја менувате работата, тоа може да ви оди малку потешко бидејќи нема нешто што ќе ви одговара во моментов. Би требало повеќе да се потпирате на советите од некое лице кое е често наметливо но ви го посакува само најдоброто. Престојувањето во природата ќе ве направи исклучително среќни. Проблеми со алергиски реакции.

Прочитајте и...  Сара Џесика Паркер заврши на суд - Нејзината работничка ја обвини дека е лоша газдарица!

Јарец
Пред вас е поволен период за нови случувања и за почеток на нови работи. Размислувате околу можноста да почнете нов проект, иако засега не сте сигурни во кој правец тоа оди. Ќе имате повеќе додворувачи, но еден посебно ви „паднал на око“ денеска. Поволен ден за флерт. Ве очекува интересна комуникација со личност што ви се допаѓа од порано.

Водолија
Ќе гледате на работите од позитивен агол и луѓето околу вас ќе го забележат тоа. Со вашиот талент ќе блеснете. Играте опасна игра на поле професија, но тоа ќе ви се исплати. Надежите за подобрување на ситуацијата на професионално поле ќе ви се остварат. Расположени сте внимателно да го слушате партнерот и тој ќе почувствува дека комплетно го разбирате.

Риби
Ќе сакате да флертувате, но, за жал, постои голема шанса дека вашите очекувања нема да бидат оправдани и ќе бидат одбиени. На бизнис план ќе успеете да се постигне добра соработка со колегите, а најдобрите ќе бидат изразени во тимска работа. Новите познанства овие денови, во иднина ќе ви донесат позитивни вести. Ќе имате многу енергија.

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Бубалици“ призна дека никогаш не ја гледала серијата и дека имала мали „чудни“ ритуали

Слободен печат

Двејн Џонсон му се обрати на Доналд Трамп: Каде се наоѓаш, каде е нашиот лидер да пружи рака на скршената држава? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Мета – американскиот милијардер: Оваа „дипфејк” снимка го преплави интернетот во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат

Тупурковски: Есма сакаше да ни ја препише куќата (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Принцот Чарлс: Се извлеков, имав голема среќа

Слободен печат

Најжешкиот танц на Анастасија Ражнатовиќ досега: Новопечената тетка замеша со задникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Пријатели“ ја загуби битката со ракот – Почина во домот на најдобрата пријателка

Слободен печат

Беквалац го одржа првиот настап по пандемијата: На публиката и приреди ноќ за паметење! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сара Џесика Паркер заврши на суд – Нејзината работничка ја обвини дека е лоша газдарица!

Слободен печат

Дани Димитровска е вистински доказ дека годините се само бројка: Погледнете колку полни денес! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли Миног повеќе заработува од продажба на производи отколку од пеење: На патот и стои само – Кајли!

Слободен печат

Четири успешни приказни со пораки за безбедност на работното место – Заштитата е на прво место! (ВИДЕО)

Васко Спасоски