Дневен хороскоп за 18 јуни: Потпрете се на својата интуиција

дневен хороскоп
Фото: Profimedia

Овен

Ден полн со докажувања. Денес ништо нема да ви го расипе расположението и ќе бидете мотивирани да работите на личните цели. На работното место обидете се да го подобрите односот со колегите. Доколку сте во врска, разговарајте со партнерот. Ќе сфатите дека имате многу повеќе заеднички нешта отколку што мислевте.

Бик

Ви претстои договор во врска со вложување или состанок со спонзори. Ќе биде малку тензично. Обидете се да бидете појасни. Денес ќе поработите на развојот на еротската страна на врската. Ќе настојувате што побргу саканата личност да ја однесете во кревет. Ако имало помали недоразбирања меѓу вас денес ќе успеете да ги смирите.

Близнаци

Ќе имате голема среќа, па може да очекувате решение на работна дилема која сте ја имале од порано. Имате среќа кога е во прашање емотивното поле. Многу работи на ова поле ве оптоваруваат, но ќе ги средите. Следете ги идеите што ги имате и своите цели. Ако сакате промени со партнерот, покажете му што е потребно да менува.

Рак

Прифатете ја понудата за која се двоумите долго време. Не ви е лесно да одржите стабилност. Во недоумица сте кога е во прашање љубовта. Личноста која ви се допаѓа се однесува ладно со вас. Можно е на некој начин да сте доведени до заблуда. Вашите понекогаш непромислени и брзоплети одлуки ве доведуваат до колапс.

Лав

Партнерот покажува дека веќе не е среќен во врската/бракот и од вас бара да се промените. Ако не поработите на себе и ако не му покажете дека ги почитувате неговите желби и забелешки, ќе го изгубите. Не вреди да ставите крај на љубовта поради вашата тврдоглавост и неодговорност. Пронајдете ја грешката кај себе.

Девица

Ден исполнет со сомнежи и недоумици. Доколку не сте сигурни како да се поставите во една деловна ситуација, потпрете се на својата интуиција. Нема да биде лесно веднаш да ја донесете одлуката. Малите фрустрации ќе бидат поврзани со потребата за интимност и друштво во исто време, како и за излегување во јавност.

Вага

Можно е да имате некоја мала загуба, па потрудете се да не ризикувате премногу. Ако сакате со партнерот да ги разрешите проблемите од порано, потрудете се да бидете искрени. Сте влегле во фаза на монотонија. Ви се пружа можност позитивно да влијаете на работното опкружување и на сите да им помогнете со мотивација.

Скорпија

Никогаш не ви биле така наредени коцките како што ќе ви се наредат денес. Ќе бидете заинтересирани за сѐ она што е апстрактно во односите, ќе читате меѓу редови и ќе откривате вибрации на поврзаност. Сѐ што вклучува соработка, контакти и размена на идеи, денес ќе ви оди од рака подобро од вообичаено.

Стрелец

Може да очекувате да успеете во плановите на кои ќе работите во наредниот период. Внимавајте на кариерата, во моментот немате никаков напредок, а вие тоа го сакате. Време е да му ги покажете на партнерот чувствата, да го опсипете со внимание и да го почитувате. Ќе ви биде благодарен и ќе направи сѐ што ќе посакате.

Јарец

Денес ќе проработи вашата самокритичност. Нема да бидете задоволни од работата што ја вршите, нема да бидете задоволни од својот изглед. Во сѐ ќе успеете да си најдете маана. Наместо да си трошите од вашето скапоцено време за да се критикувате, насочете ја таа енергија во некој личен креативен проект.

Водолија

Подготвени сте за нови потези кон личноста што ви се допаѓа. Сте решиле да преземете иницијатива за почнување на љубовна врска. Очекувајте добри околности кога е во прашање работата. Некоја грижа ќе си замине од вас. Постепено се предомислувате и чувствувате дека не сте подготвени за некои големи промени.

Риби

Ќе мора да донесете важна одлука, само бидете внимателни со изборот. На работното место избегнувајте ги конфликтите и правете компромис со колегите. Доколку сте во врска, вашата желба за внимание може да биде проблематична. Цел ден ќе бидете со одлично расположение, но не ги надминувајте вашите граници.

Видео на денот