8 C
Скопје

Дневен хороскоп за 15 јули: Сензуалност ќе биде она што ќе ви го одбележи денов

ОВЕН

Бидете внимателни. Може да направите кардинални грешки во односот со партнерот. на работното место ве очекува напорен период полн со ситуации кои од вас ќе бараат брзи реакции и одлуки. Можни се проблеми со забите.

БИК

Овој ден е создаден за љубов, страст, сензибилност, магнетизам и шарм. Доколку сте слободни ве очекува нова врска, а доколку сте во врска, зајакнување на истата. Ќе бидете повеќе опуштени и нема да се плашите од ништо. На професионален план ќе настапат значајни промени.

БЛИЗНАЦИ

Ќе вложувате многу енергија да ги контролирате вашите емоции. Комуникација може да биде комплицирана и тешка. Не донесувајте избрзани одлуки. Доколку сте во врска можни се проблеми со партнерот кои ќе се решат само со отворен разговор.

РАК

Моменталната ситуација на работното место не е многу добра. Но, комуникација со луѓе и соработка може да донесе нови решенија кон крајот на месецот. Имајте трпение. Ќе дознаете нови работи поврзани со вашиот партнер.

Прочитајте и...  Неда Украден не помислува да се пензионира: Едвај чека да помине пандемијата и пак да настапува

ЛАВ

Ако сте во врска ве очекува добар и стабилен период. Ќе се разбирате со партнерот и ќе ја зајакнете врската. Доколку не сте во врска ќе запознаете личност која ќе ве разбира на сите нивоа. Сепак, можни се и компликации. Пазете се од погрешни одлуки. Ќе ве мачи несоница.

ДЕВИЦА

Денеска ќе имате потреба за поголема приватност и за поблизок контакт со природата. Ќе бидете весели и оптимистични, но ќе чувствувате и потреба за мир и хармонија. Финансиската состојба ви е добра и стабилна.

ВАГА

Работите ќе се одвиваат онака како што вие сакате. Избегнувајте конфликти. Вашиот професионален живот ќе биде динамичен, а соработката со колегите ќе ви оди одлично. Релаксирајте се со читање книга, прошетка и пријатни разговори со најблиските.

Прочитајте и...  Најпознатата новогодишната елка со 50.000 сијалички и ѕвезда од три милиони „Сваровски“ кристали блесна среде празниот Менхетен

СКОРПИЈА

Ве очекуваат добри работни односи со колегите. Иако ќе бидете материјално наградени за вашиот труд, сепак добро би ви било парите да ги заштедите за летниот одмор. Препорачливо ви е да бидете внимателни, бидејќи постои можност за мала настинка.

СТРЕЛЕЦ

Денеска ве очекуваат бројни бенефиции во вашиот љубовен живот. Ќе изгледате попривлечно и ќе добивате многу покани за состаноци. Забавувајте се што е можно повеќе. Вашиот авторитет ќе се зацврсти, а вашата самодоверба ќе се зголеми и ќе имате сѐ што ви е потреебно за да започнете нови проекти.

ЈАРЕЦ

Сензуалност ќе биде она што ќе ви го одбележи денов. Треба да бидете внимателни со парите и да избегнувате какви било трансакции. Ќе се чувствувате многу енергично и позитивно. Можни се и чувства на истоштеност поради прекумерно работење.

Прочитајте и...  Македонија стои, Таксират постои!

ВОДОЛИЈА

Желбата за секс за една вечер, или за авантура, ќе имате можност да си ја остварите токму денеска. Но, внимавајте, пазете со кого ќе бидете, бидејќи може да ви се случат несакани последици. Учествувајте во што повеќе собири со пријателите.

РИБИ

Ова нема да биде многу пријатен ден за вас, кога се работи за здравјето. Ќе се чувствувате постојано како да сте отсутни, а вашата концентрација нема да биде на ниво. На крајот од денот можно е некој ваш пријател да ви изјави љубов.

Поврзани вести

Неда Украден не помислува да се пензионира: Едвај чека да помине пандемијата и пак да настапува

Слободен печат

Доколку од заразите не ви е преку глава, пристигнува нова серија за Бубонската чума

Слободен печат

ФОТО: Доктор откри трик кој спречува стаклата на очилата да ви се замаглуваат додека носите маска

Слободен печат

ФОТО| Топ 5 комбинации од Александра Шијакоска кои мора да ги имате во вашиот плакар!

Васко Спасовски

Купиле куќа од ерата на Прохибицијата: Во ѕидовите пронашле 66 скриени шишиња виски

Слободен Печат

Се роди бебе од 27 години стар ембрион: Две години е помладо од мајката!

Слободен печат

Остави Коментар