Дневен хороскоп за 1 октомври: Се наоѓате во „емотивен јаз“

дневен хороскоп
Илустрација: СП. / Фото: NASA, RawPixel

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 1 октомври, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Овен

Доколку немате доволно доверба во одредени соработници, направете го она што е неизбежно за да ги зачувате вашите деловни интереси. Се наоѓате во „емотивен јаз“ – дилемата која се обидувате да ја решите зависи повеќе од нечија волја. Бидете трпеливи, не се нервирајте и добро размислете што е најдобро за вас. Ќе имате дигестивни проблеми.

Бик

Планираните настани не одат во посакуваната насока, но знаете да го наметнете своето мислење и да создадете подобри услови на работното место. Партнерот често ги менува своите одлуки и на тој начин ја поттикнува вашата нервоза. Здравствената состојба ќе ви биде добра.

Близнаци

Некој ве става во непријатна ситуација, затоа избегнувајте афективно однесување и побарајте добар совет од блиските соработници. Потрудете се да ги завршите обврските навреме. При средбата со саканата личност, заборавете на темите кои премногу ве оптоваруваат. Емоционалната близина има лековито дејство. Напнати сте.

Рак

Дискутирајте со блиските соработници и поставете заеднички правила во деловниот договор. Секој треба да го изработи својот дел од работата навреме. Понекогаш претерувате со барањата што ги имате од саканата личност. Покажете повеќе нежност и искрена благодарност за сето она што го добивате. Внимавајте на својата исхрана.

Лав

Имате можност да остварите двојна добивка, под услов да настапувате професионално и сугестивно пред соработниците. Делувате весело и добронамерно. Имате романтично расположение, а партнерот искрено сака да ве задоволи. Можеби ќе имате главоболка.

Девица

Имате среќа да постигнете поголем успех над нечии очекувања. Внимавајте на започнатите работни обврски и избегнувајте ја конкурентната атмосфера. Нема причина да форсирате ситуации кои ја нервираат саканата личност, подобро е да се смирите и трпеливо да ја чекате вашата шанса. Денеска ќе се чувствувате одлично.

Вага

Важно е да направите добра деловна и финансиска проценка и да ги поставите вашите идеи на вистинското место. Искрено разговарајте со саканата личност пред да се одлучите за ново решение. Меѓусебниот договор секогаш води до најдоброто решение. Проверете ја вашата крвна слика.

Скорпија

Некој одеднаш го критикува вашиот начин на работа. Добро размислете за сѐ, нема потреба напразно да реагирате на различни коментари. Упорно се обидувате да го промените мислењето на партнерот, но наидувате на знаци на отфрлање. Зајакнете го имунитетот.

Стрелец

Кај вас започна натпреварувачки импулс и не можете да се задоволите со просечни резултати. Партнерот понекогаш не ги разбира сите ваши идеи, затоа разговорот е најдобриот лек за секого. Доколку не се разбирате – време е да ја раскинете нездравата врска и да продолжите понатаму. Денеска ќе се чувствувате добро.

Јарец

Понекогаш немате доволно трпение да одговорите на различни прашања или да исполните голем број барања. При средбата со саканата личност не отстапувајте од зацртаните цели. Ќе имате проблеми со синусите.

Водолија

Моменталната положба на Месечината влијае на вашата ментална состојба, чувствувате зголемена емоционална вознемиреност или лична несигурност. Во односот со партнерот, можеби ги преувеличувате вашите потреби и реагирате премногу чувствително на разни „ситници“. Не сте во форма, почнете да се движите малку повеќе.

Риби

Новите настани на деловната сцена имаат негативно влијание врз вашата концентрација, па не успевате да ги завршите планираните обврски. На љубовно поле, подобро е да не се занесувате со големи емотивни желби или премногу да верувате во нечии ветувања. Бидете поумерени во вашите очекувања. Подобрете го имунитетот, можна е настинка.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот